Zrozumieć osoby z niepełnosprawnościami

Zrozumieć osoby z niepełnosprawnościami

📣Serdecznie zachęcamy do udziału w cyklu warsztatowym w ramach wydarzenia „Zrozumieć osoby z niepełnosprawnościami” czyli warsztaty praktyczne, podczas których uczestnicy będą mogli poznać w praktyce ograniczenia i bariery, z którymi na co dzień stykają się osoby z niepełnosprawnościami utrudniające aktywności w życiu akademickim, społecznym i samorządowym. Warsztaty zostały przygotowane we współpracy z ekspertami w zakresie funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami.

🔸Pierwsza część warsztatów zatytułowana jest:

„AAC – Komunikacja alternatywna i wspomagająca”

🔎Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z wieloma rodzajami niewerbalnych metod porozumiewania się, które stanowią substytut lub uzupełnienie mowy np. język migowy, piktogramy, system PCS, język Makaton i inne. Udział w spotkaniu umożliwi zbadanie i zrozumienie środowiska komunikacyjnego osób ze specjalnymi potrzebami.

👥Spotkanie warsztatowe poprowadzi mgr Joanna Roczyńska – wykładowca Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadząca z pasją i zaangażowaniem od wielu lat opowiada studentom o Głuchych, ich bogatej kulturze oraz niesamowitym języku – polskim języku migowym.

Warsztaty odbędą się:

🗓Termin: 26.04.2024 r. (piątek)

🕙Godzina: 10:00 – 14:30

🏫Lokalizacja: Gdański Uniwersytet Medyczny

❗️Serdecznie prosimy o deklarację chęci uczestnictwa poprzez formularz rejestracyjny: LINK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content