Zrozumieć osoby z niepełnosprawnościami

Zrozumieć osoby z niepełnosprawnościami

📣Serdecznie zachęcamy do udziału w cyklu warsztatowym w ramach wydarzenia „Zrozumieć osoby z niepełnosprawnościami” czyli warsztaty praktyczne, podczas których uczestnicy będą mogli poznać w praktyce ograniczenia i bariery, z którymi na co dzień stykają się osoby z niepełnosprawnościami utrudniające aktywności w życiu akademickim, społecznym i samorządowym. Warsztaty zostały przygotowane we współpracy z ekspertami w zakresie funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami.

🔸Druga część warsztatów zatytułowana jest:

„Analiza barier i szukanie ich rozwiązań „

🔎 Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się ze specjalnymi urządzenia i przedmiotami (z których na co dzień korzystają osoby z niepełnosprawnościami albo, które pomogą uczestnikom wydarzenia poczuć się jak osoba z niepełnosprawnością, poznać jej ograniczenia).

👥Spotkanie warsztatowe poprowadzą:

mgr Mirosław Młyński – długoletni członek Fundacji Aktywnej Rehabilitacji – jednej z najstarszych polskich organizacji samopomocowych zajmującej się różnorodnymi problemami osób z niepełnosprawnością. Instruktor FAR.

mgr Marek Pienczyn – Instruktor Aktywnej Rehabilitacji. Prowadził i współuczestniczył jako instruktor w wielu przedsięwzięciach mających na celu propagowanie tematyki dostępności przestrzeni publicznych dla osób niepełnosprawnych. Laureat licznych nagród (w tym przyznanego przez Prezydenta RP Brązowego Krzyża Zasługi za działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością). Od 1993 roku porusza się z pomocą wózka inwalidzkiego.

Warsztaty odbędą się:

🗓Termin: 26.04.2024 r. (piątek)

🕙Godzina: 10:00 – 14:30

🏫Lokalizacja: Gdański Uniwersytet Medyczny

❗️Serdecznie prosimy o deklarację chęci uczestnictwa poprzez formularz rejestracyjny: LINK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content